Česnekový sirup

Dalo by se skoro říct, že máme co do činění se samotným elixírem mládí. A to hlavně proto, že obsahuje veliké množství vitaminu E, který dodává organismu energii  a doslova elán do života. Je prospěšný na všechny ty neduhy, které přichází nepozorovaně s věkem a s nimiž se snažíme ne příliš úspěšně vypořádat. Vitamin E totiž mnohostranně působí na správné zužitkování vody, tuků a uhlohydrátů, působí antioxidačně, pomáhá obnovovat buňky a chrání jejich stěny. Podporuje prokrvení a zlepšuje stav pokožky. Pomáhá při bronchitidě, šedém zákalu, ekzému, oslabení imunity, impotenci, neplodnosti, artróze, revmatoidní artritidě, problémech s prostatou a zlepšuje paměť. Nedostatek vitaminu E naopak způsobuje poruchy zraku, ochablost kůže, únavu, pokles výkonnosti a záněty zažívacího traktu.
 
Česnekový sirup se vyrábí několikerým luhováním česnekových stroužků v jablečném octu a následným ředěním a oslazováním. Konečný produkt má potom tedy příjemnou sladkou chuť s pikantním nádechem. Mohou jej užívat již děti od 1 roku, a to zamíchaný do oblíbeného jídla nebo nápoje. 
Je vyráběn za studena, nedochází proto ke ztrátě všech těch organismu prospěšných látek. Bez okolků mu můžeme přisuzovat všechny léčivé účinky, které byly zmíněny na předchozích stránkách.